Engineering For Sustainable and Humanly Life

>

Hakkımızda

Promeda 2003 yılında doğru ve uygun mühendislik çözümleri üretmek üzere İzmir'de Elektrik Mühendisi Ceyhan Olten ve Endüstri Mühendisi Fatma Olten tarafından kurulmuştur.

Başlangıçta Yazılım ve Bilgi Sistemleri üzerine çalışmış ardından yönünü Otomasyon sistemleri, Robotik ve Dijitalizasyona çevirmiş ve Siemens patentli Elektrik panelleri üretmeye başlamıştır.

Müşterilerine katma değeri daha yüksek entegre çözümler sunabilmek üzere 2014 yılında İzmir Menemen'deki Ulukent Sanayi Bölgesindeki fabrikasına taşınmış ve 2018'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tasarım Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

Promeda Petrokimya'dan, Çimento'ya, Enerji Santrallerinden Demir Çelik tesislerine kadar tüm endüstri tesislerinde ürün çözüm ve servis hizmetleri ile faaliyet göstermektedir.

ProjelerimizSolufert Kim. Mad.San. ve Koll Şti

Türkiye'nin İlk Potasyum Bazlı Gübre Üretim Tesisinin Proses kontrol otomasyonunun yapılması ile birlikte MCC ve PLC panolarının tasarlanması ve SCADA Programının Yazılıp komple Devreye Alınması.

Bitiş Tarihi : 2020 / İzmir

Türk Tuborg Bira ve Malt San. A.Ş

Malt Tesisinde Bulunan Malt Temizleme,Transfer,Silo Kontrol ve Boşaltma Otomasyonunun yapılması ,MCC ve PLC Panolarının tasarlanarak imal edilmesi SCADA yazılımının hazırlanarak devreye alınması

Bitiş Tarihi : 2020 / İzmir

Doğuş Vana ve Döküm San. Tic. A.Ş.

20 farklı vananın Endüstriyel Robot ile Force Control uygulaması kullanılarak, vana iç yüzeyinde bulunan üç farklı açıdaki yüzeyin ve vana kulakçıklarının çapak alma işleminin tasarlanması ve devreye alınması .

Bitiş Tarihi : 2020 / ManisaAgrikem Ege Ziraat İlaçları Endüstri Ürünleri A.Ş.

İki Farklı Konveyör Hattından Gelen Ürünleri Farklı Palet Konumları Üzerine Diziliminin Yapıldığı Hatsonu Paletleme Projesinin tasarlanması ve devreye alınması.

Bitiş Tarihi : 2019 / Antalya

Hugo Boss Tekstil Sanayi Limited Şirketi

Takım elbise,Gömlek ve kadın fabrikaları HVAC Otomasyonu , Aydınlatma ve Enerji İzleme Otomasyonu ve raporlanması ,26 Adet RIO ve PLC Panosu Tasarımı ve İmalatının yapılması SCADA Sistemi Yazılımının yapılıp Devreye Alınması.

Bitiş Tarihi : 2019 / İzmir

Güres Tavukçuluk Üretim Paz. Tic. A.Ş

Biyokütle Kojenerasyon Elektrik Üretim Tesisi proses otomasyonu yani Gübre Kurutma , Gübre Gazlaştırma - Yakma Sistemi ve Türbin ile Haberleşme Otomasyonu ile birlikte 12 Gözlü MCC ve PLC Panolarının tasarımı ve imalatının yapılması ve SCADA sisteminin yazılımının yapılarak devreye alınması

Bitiş Tarihi : 2019 / Manisa

Toplumsal Sorumluluğumuz


Homeros'tan bu yana bilindik 4.000 yıllık bir tarih.

Sokrates'ten aydınlanma çağına, oradan günümüze, evrensel kütüphanenin raflarında, insan aklını yücelten binlerce kitap.

Pygmalion'dan Donatello'ya ve Picasso'ya insanın ruhsal devinimlerinin ve duygusal tepkimelerinin ürünü binlerce resim, binlerce heykel.

Monteverdi'den Mozart'a ve Debussy'e insan onuruna yönelmiş milyonlarca nota. Bu evrensel sanat galerisine toplum olarak ne kadar katkı koyabileceğimizi hiç düşündük mü?

Sanat taktir edilmediği yerde durmazmış.

Her halde o yüzden, zarafet bir ufuk çizgisi gibi; biz ona yaklaşmaya çalıştıkça o bizden uzaklaşıyor.


Ceyhan OLTEN